19 stycznia 2016

Jubileusz "Studzianczan"
    16 stycznia 2016 roku w Studziance odbył się jubileusz 5 lat działalności grupy śpiewaczej Studzianczanie działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach połączony z kolędowaniem. Formacja wystąpiła dotąd 68 razy na terenie gminy Łomazy i powiatu bialskiego. W spotkaniu wzięło udział blisko 90 osób w tym mieszkańcy Studzianki, Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Darczyńcy Państwo Anna i Marian Serhej, Katarzyna Szenejko oraz zespoły z powiatu bialskiego. 
Grupa śpiewacza  Studzianczanie powstała w styczniu  2011 r.  Inspiracją do założenia grupy było zaproszenie przez zespół „Bokinczanka” na przegląd kolęd. Formacja liczy obecnie  10 osób. Prowadzi ją akompaniując na akordeonie  Andrzej Chwaluczyk, a rytm wystukuje Józef Hołonowicz. Do zespołu należą też Hołonowicz Anna, Kowalczyk Bożena, Kowalczyk Tadeusz, Jaśkiewicz Mirosława, Niedźwiedź Jan, Szenejko Małgorzata, Szenejko Józef, Szopliński Piotr.  Pierwszym prowadzącym zespół był Marian Powszuk, a następnie akompaniując na skrzypcach, nie żyjący już, Tadeusz Derlukiewicz. W grupie śpiewali także: Powszuk Jadwiga, Owczaruk Henryk, Brodacka Mirosława, Kalinowska Danuta, Mańkowska Krystyna, Kowaleńko Regina,  Kukawska Małgorzata, Golba Grażyna, akompaniował Serhej Edward. W repertuarze zespołu są  piosenki biesiadne, ludowe, patriotyczne, kolędy,  pieśni maryjne. Zespół występował 68 razy na uroczystościach gminnych i powiatowych, biesiadach, na Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Majowe Śpiewanie”
w Polubiczach, przeglądach kolęd w Bokince Królewskiej oraz uświetniał różne  uroczystości w Studziance i sąsiednich miejscowościach.
Z okazji 5-lecia „Studzianczanie” zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami za promocję Studzianki przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i otrzymali od organizacji pamiątkową statuetkę

 Następnie gratulacje złożyli goście. Do zaśpiewania wspólnie kolędy zaproszono także byłych członków grupy. W dalszej części odbył się koncert kolęd w wykonaniu formacji śpiewaczych z gminy Łomazy i powiatu bialskiego. Wystąpiły Bokinczanka z Bokinki Królewskiej, Zielona Kalina z Dubowa, Lewkowianie z Dokudowa,  Macierz z Ortela Królewskiego, Kaczeńce z Czosnówki oraz Biesiadnicy z Żeszczynki.
W dalszej części odbyła się wspólna biesiada przygotowana przez mieszkańców Studzianki. Imprezę wsparli: Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Anna i Marian Serhej oraz Agent Ubezpieczeniowy Alianz Katarzyna Szenejko, Radio BiPeR.

Wielkie słowa podziękowania dla mieszkańców Studzianki za organizację. Galeria zdjęć https://plus.google.com/10770425769000084…/posts/RurAzRwxznX

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz