03 grudnia 2014


Już prawie rok Akademii Taekwon-Do VIRTUS…
               W listopadzie minie rok działalności Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach i już ósmy rok Taekwon-Do w Łomazach pod kierunkiem Artura Romaniuka. Przez ten czas miało miejsce wiele wydarzeń związanych z tą formą aktywności fizycznej. Do najbardziej widocznych są oczywiście sukcesy sportowe zawodników. Do najważniejszych należą zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. 46 kg przez Aleksandrę Sacharczuk oraz brązowe medale również w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów przez Katarzynę Gicewicz oraz Karolinę Juszczak. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych został również Ernest Szopliński w konkurencji układów formalnych. Innym bardzo ważnym lub nawet ważniejszym było zdobycie czarnego pasa przez Karolinę Juszczak. Na zajęciach Taekwon-Do najważniejszą sprawą jest wytrwałość w treningu i osiąganie stawianych sobie celów. Zdobycie czarnego pasa jest w dalszej lub bliższej perspektywie celem dla wszystkich adeptów tej koreańskiej sztuki walki.
               Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem w historii VIRTUSU było powołanie Karoliny Juszczak do Kadry Narodowej Kobiet na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szkocji
w październiku 2015r.
Po raz pierwszy został zorganizowany przez Akademię VIRTUS Letni Obóz Taekwon-Do. Letnia Akademia odbywała się w dniach 31 lipca do 6 sierpnia 2015 r. w Murzasichle, górskiej miejscowości niedaleko Zakopanego. W zgrupowaniu udział brało 45 osób wliczając wszystkich biorących udział
w zajęciach.
               Oprócz ważnego aspektu zdrowotnego jakim bez wątpienia jest uczęszczanie na zajęcia Taekwon-Do innym bardzo ważnym jest kształtowanie cech socjalizacyjnych. Przebywanie w grupie powoduje lepszy rozwój osobowości młodych ludzi. Świetną formą kształtowania zachowania się
w różnych sytuacjach są również wspólne zorganizowane wyjazdy jak ten w góry w celu doskonalenia formy fizycznej jak również psychicznej.
               Z relacji głównie rodziców wiemy, że zmiany jakie zachodzą w zachowaniu ich dzieci nigdy wcześniej nie miały takiego progresu. Dzieci uczą się dyscypliny i samodyscypliny, zaradności, samodzielności, organizacji czasu i wielu innych ważnych w codziennym życiu zdolności.
               Bardzo popularne, w ostatnich latach, szkoły ponadgimnazjalne coraz częściej oferują licea o profilu straży granicznej oraz policji. W takich klasach z racji możliwości podjęcia pracy w tychże zawodach bardzo ważną sprawą jest sprawność fizyczna z naciskiem na sztuki walki i samoobronę. Taekwon-Do bardzo dobrze wpisuje się w ten trend. Wysoka uniwersalności i poziom szkoleniowy oferowany przez Akademię Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach pozwala osiągnąć taki stan sprawności fizycznej aby móc skutecznie starać się o przyjęcie do takich szkół oraz w dalszej perspektywie do pracy w służbach mundurowych. Jest to poparte niejednokrotnym przykładem i to z Gminy Łomazy.
            Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia, które odbywają się w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.
Nigdy nie jest za późno aby rozpocząć swoją przygodę z Taekwon-Do!!!
Więcej informacji pod numerem telefonu
608 33 28 99 oraz na: www.tkdlomazy.blogspot.com  

Ogólnopolski sukces Akademii Taekwon-Do

W Ciechanowie w dniach 6-8.03.2015 r. odbył się Puchar Polski Seniorów  i Juniorów Taekwon-Do. Były to pierwsze zawody nowopowstałej Akademii Taekwon-Do w Łomazach, na których bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Pierwszy medal brązowy wywalczyła Karolina Juszczak w konkurencji układów stopni uczniowskich. Drugi dołożyła Monika Chwalewska w układach stopni mistrzowskich I Dan. Kolejny Magda Bańkowska w konkurencji indywidualnych walk -56 kg. wszystkie wyżej wymienione medale zdobyły dziewczyny w kategorii senior, która rozgrywana była w sobotę. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły juniorki. Katarzyna Gicewicz w konkurencji indywidualnych walk +65 kg wywalczyła srebrny medal. Zawody bardzo udane ale jak zawsze pozostaje niedosyt, zważywszy że jest potencjał. Gratulacje za bardzo dobrą postawę.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.

 Materiał nadesłany przez Artur Romaniuk
 
Komentarz

Wielkie gratulacje. Taekwon-do za sprawą Pana Artura Romaniuka bardzo rozwinęło się w Łomazach. Od lat obserwuję poczynania wychowanków trenera i z roku na rok sukcesów przybywa. Niekwestionowanym liderem jest Monika Chwalewska. Jednak inni zawodnicy także czynią postępy i odnoszą sukcesy. Akademia staje się wizytówką propagowania tego sportu na arenie krajowej na stałe promując także Łomazy. Zachęcam do śledzenia poczynań wychowanków Akademii Virtus  http://www.tkdlomazy.blogspot.com 

Każdy sukces należy koniecznie dobrze wykorzystać. Wymaga to wsparcia rzeczowego i finansowego. Warto przy tym pomyśleć o powołaniu funduszu stypendialnego lub innej formy gratyfikacji dla mieszkańców gminy Łomazy, którzy robią dużo dobrego, działają, odnoszą np. sukcesy sportowe i promują naszą gminę w wielu dziedzinach.

Nasi nagrodzeni


Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej było organizatorem konkursu „CZYSTA ZIEMIA”, którego uroczyste podsumowanie odbyło się 28 listopada 2014 roku w sali konferencyjnej urzędu. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.  W konkursie wzięło udział 41 szkół z terenu powiatu bialskiego, w tym 30 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 2 zespoły szkół oraz 2 szkoły ponadgimnazjalne. Warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Łomazach została wyróżniona i w nagrodę otrzymała urządzenie wielofunkcyjne. Z kolei Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach w nagrodę dostało aparat cyfrowy wśród wyróżnionych znaleźli się także uczniowie:
Nikola Sobechowicz - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
w Łomazach/nagroda mysz bezprzewodowa
Maria Lewkowicz - Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach nagroda mysz bezprzewodowa.

GRATULACJE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz