20 września 2015

Dwunastolatek z Łomaz zwycięzcą Tatarskiego Turnieju Łuczniczego

VII Tatarski Turniej Łuczniczy odbył się w sobotę 19 września 2015 roku, który był podsumowaniem tegorocznej akcji "Wakacji z łukiem" trwającej od czerwca. Pomimo padającego całą noc i poranek deszczu do rywalizacji przystąpiło ponad dwudziestu Uczestników. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii do lat 10 oraz wśród Pań. Wśród najmłodszych zaciekle walczyli Mikołaj Wysocki ze Studzianki i Przemysław Kalinowski z Burwina

Ostatecznie dycha Przemka w ostatnim strzale zapewniła mu wygraną. Trzecie miejsce zajął Kuba Protasiewicz Ortela Książęcego. W kat. 10-12 lat najlepszą łuczniczką okazała się Ela Sadownik z Łomaz przed Piotrkiem Powszukiem ze Studzianki. Wśród kobiet bardzo dobrze wypadła Klaudia Mackiewicz ze Studzianki, która po wspaniałym pojedynku i dwóch dogrywkach zajęła 2 lokatę. Wygrała zdecydowanie Natalia Krasuska. Trzecie miejsce zajęła Paulina Derukiewicz a czwarte Karolina Derlukiewicz.
Warto odnotować, że w kategorii OPEN zwyciężył....dwunastolatek z Łomaz Bartek Kur, który trafiając dychę w ostatniej serii eliminacji uzyskał awans do rudy finałowej. W finale był najlepszy. To najmłodszy zwycięzca Tatarskiego Turnieju w jego 7-letniej historii. Drugie miejsce zajęła Joanna Węda trzecie Paweł Krywczuk a czwarte Sebastian Rozwadowski wszyscy ze Studzianki

Wakacyjne warsztaty i treningi łucznicze w Łomazach i Studziance spowodowały szerokie zainteresowanie łucznictwem wśród młodego pokolenia. Turniej pokazał, że dzieci i młodzież radzą sobie w łucznictwie dużo lepiej niż dorośli. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach zadania zleconego" Integracja w Studziance" współfinansowanego z środków Urzędu Gminy w Łomazach. Pełna galeria zdjęć tutaj