10 marca 2015

W kategorii wiekowej junior młodszy  Ernest Szopliński zdobył złoty medal w konkurencji układów Dan, złoty w walkach kat. -64 kg oraz brązowy w technikach specjalnych tym samym zostając najlepszym zawodnikiem zawodów.
Medale wywalczyli również: Sacharczuk Aleksandra złoto w technikach specjalnych kobiet, srebro w walkach kat. -46 kg oraz brąz w układach kobiet Dan; Polubiec Grzegorz w walkach kat. -46 kg. Szopliński Wojciech brązowy medal w walkach kat. -58 kg. W zawodach udział brał również Norbert Waśkiewicz zajmując miejsce 9-16 w układach stopni uczniowskich, miejsce 5-8 w walkach kat. -64 kg oraz miejsce 5 w technikach specjalnych.  Akademia zajęła II miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. W zawodach udział brały, tym razem jako sędziowie Magda Bańkowska oraz Monika Chwalewska. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy i Firmie "Serhej" z Łomaz.
materiał o taekwond-do pochodzi ze strony. Warto podkreślić, że wśród grona stypendystów Zarządu Powiatu Bialskiego znaleźli się: Katarzyna Gicewicz, Karolina Juszczak, Aleksandra Sacharczuk, Magda Bańkowska, Emilia Pieńko, Monika Chwalewska oraz Błażej Sacharczuk. Gratulacje.
Ogólnopolski sukces Akademii Taekwon-Do

W Ciechanowie w dniach 6-8.03.2015 r. odbył się Puchar Polski Seniorów  i Juniorów Taekwon-Do. Były to pierwsze zawody nowopowstałej Akademii Taekwon-Do w Łomazach, na których bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Pierwszy medal brązowy wywalczyła Karolina Juszczak w konkurencji układów stopni uczniowskich. Drugi dołożyła Monika Chwalewska w układach stopni mistrzowskich I Dan. Kolejny Magda Bańkowska w konkurencji indywidualnych walk -56 kg. wszystkie wyżej wymienione medale zdobyły dziewczyny w kategorii senior, która rozgrywana była w sobotę. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły juniorki. Katarzyna Gicewicz w konkurencji indywidualnych walk +65 kg wywalczyła srebrny medal. Zawody bardzo udane ale jak zawsze pozostaje niedosyt, zważywszy że jest potencjał. Gratulacje za bardzo dobrą postawę.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.